Drodzy Klienci

Pilski Aquapark poszerzył swoją ofertę o mającą wiele dobroczynnych właściwości tężnię solankową. Korzystać z tężni można w strefie Saunarium, każdego dnia w godzinach funkcjonowania obiektu. Tężnie solankowe są coraz bardziej popularne, ponieważ są naturalnym i skutecznym sposobem na poprawę zdrowia.
Co to jest tężnia solankowa i jak działa?
Sekretem tężni solankowej jest jej drewniana konstrukcja, przez którą przepływa woda solankowa. Solanka spływając po gałązkach gęstnieje, częściowo odparowuje do powietrza tworząc mikroklimat bogaty w ujemne jony. Cały ten proces ma wyjątkowe właściwości zdrowotne, ponieważ wdychanie powietrza w pobliżu tężni solankowej może pomóc w leczeniu wielu schorzeń układu oddechowego czy alergii. Relaks w pobliżu tężni solankowej w fantastyczny sposób oddziałuje również na nasz umysł, co niesie ze sobą poprawę nastoju.
Czy tężnie solankowe są zdrowe?
Tężnie solankowe są zdrowe, ponieważ zawierają naturalne składniki mineralne, takie jak sód, potas, magnez, wapń, brom, jod i siarka. Składniki te mają właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, antywirusowe, przeciwalergiczne i immunostymulujące.
Inhalacje solankowe mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia, w tym:
- oczyszczenie dróg oddechowych,
- poprawę odporności,
- zmniejszenie alergii,
- zmniejszenie stresu,
- poprawę nastroju,
- poprawę jakości snu,
- poprawę wyglądu skóry,
Jak wygląda zabieg w tężni i jak często można z niej korzystać?
Zabieg w tężni solankowej polega na wdychaniu powietrza bogatego w jony ujemne przez określony czas. Zalecany czas trwania inhalacji solankowych to 30-60 minut. Zazwyczaj zaleca się 2-3 inhalacje solankowe w tygodniu.
Przypadki, w których wizytę w tężni solankowej należy skonsultować z lekarzem:
- ostre choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą ciała,
- niewydolność naczyń wieńcowych serca, zwłaszcza u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi,
- stan po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego,
- choroby nowotworowe,
- nadwrażliwość na brom, jod lub inne jony zawarte w solance,
- nadczynność tarczycy.